כשאתם מכינים את עצמכם לראיון עבודה, חשוב לזכור שהראיון בא לענות על שתי שאלות מרכזיות עבור המעסיק:

  1. לבחון התאמה בין האדם שמולו לבין קורות החיים, שעל בסיסם נמצאתם רלוונטיים לתהליך הגיוס והגעתם לראיון
  2. להבין, פנים מול פנים, מי אתם ואיך תשתלבו בתפקיד ובמרקם הארגוני/חברתי של החברה

ככל שתהיו מאורגנים וממוקדים יותר בהצגה העצמית ובתוכן הדברים שחשוב לכם להעביר, כך תמנעו מהראיון להפוך לתשאול (או חקירה במקרה קשה יותר) ותגבירו את הסיכויים להתפתחותה של שיחה, בה תינתן למראיין הזדמנות ממשית להתרשם מכם, מקצועית ואנושית. כמובן שאין תחליף לנסיון תעסוקתי, אבל אם כבר הגעתם לראיון, סיכוי סביר שמה שיכריע הוא התחושה שתישאר למקבל ההחלטה בסוף הראיון. המשימה שלכם היא שאת התחושה הזאת הוא או היא יוכלו לתאר ב- 'זה בן אדם שאני רוצה פה בחברה'.

עם האימונים בא הגובה

ראיון עבודה, על פי רוב, הינו תהליך בו אין לנו שליטה על מה שעומד להתרחש. זה והעובדה ש-10 או 20 הדקות הללו יכולות לחרוץ את גורלנו התעסוקתי (ולא נדבר כרגע על האגו הרגיש), הופכים את העסק למלחיץ, אפילו מאוד.

לכן, רובנו מתרגשים, מתבלבלים, מאבדים מעט מהבטחון שלנו, מהמיקוד, עשויים למצוא עצמנו מספרים על דברים שמעולם לא חשבנו שנשתף בהם אדם זר, בטח לא בסיטואיה שכזו. זוהי כמובן תגובה אנושית טבעית לחלוטין, אבל היא פשוט "לא עוברת מסך".

תמיד אפשר לומר: "ברשותך, הייתי רוצה להתחיל את התשובה מחדש, זה זמן רב שלא התראיינתי.." או: "תסלח לי אני קצת מתרגשת, זה חשוב לי והייתי רוצה לנסח את עצמי בצורה ממוקדת יותר..", אבל כמה עצירות כאלה נוכל לעשות מבלי לפגוע ברצף הראיון? מקסימום פעמיים.

המפתח נמצא בהכנה!הכנה טובה תאפשר לכם להיות נינוחים (עד כמה שאפשר), ממוקדים ומצוידים בכלים להתמודד עם כמה שיותר "הפתעות" בחיפוש העבודה בכלל ובראיון בפרט. בתרגולי ההכנה לאורך הסדנה, כולל סימולציות מרובות ומגוונות, תוכלו "לשמוע" את עצמכם מצד המראיין, ולשפר את המסר אותו הייתם רוצים להעביר, תוך תשומת לב למה יקדם אתכם יותר ומה פחות. זאת תוך שתלמדו איך להציג את כישוריכם בצורה הטובה ביותר, וגם להצניע נקודות חולשה, מבלי להיגרר לחסמים והמלכודות בעברך התעסוקתי.

מה כוללת ההכנה?

  • מיתוג ושיפור הצגה עצמית
  • תרגול מיומנויות לראיון עבודה מוצלח (סימולציות)
  • שימוש בנטוורקינג ויצירת הזדמנויות לראיונות עבודה
  • היכרות עם סוגי מראיינים והתנהגות מותאמת
  • שפת גוף והעברת מסרים בראיון ובתהליך בכלל

הסדנה מיועדת לאקדמאים ומנהלים

 עלות סדנא: 960 ש"ח אורך הסדנא: 8 מפגשים בני שעתיים כ"א.

 הזמנה / יצירת קשר

ניתן להרשם באתר או לפנות אלינו בטלפון: 052-6969745

במידה והינך מעוניין/ת שנחזור אליך, נא לציין טלפון ומייל לקבלת תשובה מהירה.

המידע נשמר בסודיות מלאה.

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון (חובה)

בחירת סדנא

תוכן ההודעה